пятница, 26 июня 2015 г.

Особливості підготовки до ЗНО учителів та учнів

Випускники наступних років, ймовірно, здаватимуть ЗНО з англійської мови як обов'язкове оцінювання. Абревіатура «ЗНО» на асоціативному рівні зазвичай викликає відчуття паніки та страху як у абітурієнтів, так і у їх батьків. Лише серйозна покрокова підготовка здатна перетворити ці відчуття на обґрунтовану та небезпідставну впевненість у власних силах, що є ключем до успішного написання ЗНО та вступу до  ВУЗу.

Очевидно, формулу успішного проходження тестування з англійської мови, як і з будь-якого іншого предмета, можна виразити приблизно так: «систематизовані знання, сформовані предметні компетентності + досвід роботи з тестами».
Тестування – не більш складний іспит, ніж інші державні іспити, але він має іншу форму. 
У чому ж причини проблем, з якими ми стикаємося? Як покращити ситуацію? Напевне, основним запитанням для вчителів-практиків має стати не «Як підготувати учнів до ЗНО з іноземних мов?», а «Як організувати навчальний процес, щоб забезпечити набуття учнями всіх визначених компетентностей?». 

Роль учителя в підготовці учнів дуже важлива. І починати її потрібно якомога раніше: з 9 або з 10 класу.

Для успішної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання вчителю рекомендується підібрати комплект навчальних засобів: навчальні програми з предмета, «Інформаційні матеріали» підготовлені Українським центром оцінювання якості освіти, шкільні підручники, довідники, збірники тестових завдань та інші посібники. Користуватись варто тільки тими підручниками, посібниками та збірниками, що рекомендовані МОН України та УЦОЯО.

Готувати учнів до ЗНО рекомендуємо вчителю на різних етапах навчання:
- під час вивчення нового матеріалу;
- під час перевірки знань (тестові завдання різної форми для поетапного контролю, тематичні та підсумкові тестові завдання);
- для закріплення нового матеріалу (індивідуальні й групові тестові вправи);
- як домашнє завдання (тестові завдання для самоконтролю).

*** Рекомендуємо учням виконувати тестові завдання із предметних збірників «Інформаційні матеріали» УЦОЯО, які навчають працювати динамічно, дотримуючись визначених часових параметрів, дають можливість практикуватися на бланках відповідей.

- Для підготовки до ЗНО також варто використовувати позаурочний час (групові та індивідуальні консультації).

Комментариев нет:

Отправить комментарий